امروز دوشنبه  ۵ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۲۸- ۲۲:۳۶ - مشاهده: ۱۰۹
تعداد بازدید:109 چهارشنبه 28 اسفند 1398 - 22:36
.

پیام نوروزی سفیر جمهوری اسلامی ایران

.

بسم الله الرحمن الرحیم

- نوروز در نیم­کره شمالی، اولین روز بهار و همچنین مهمترین فستیوال و رویداد سالانه برای ایرانیان و حوزه تمدنی پیرامون ایران است. نوروز به معنای روز نو، نمادی از تحول و نوزایی طبیعت است. تمدن و فرهنگ ایرانی در طول تاریخ هفت هزار ساله خود منشاء دستاوردهای بسیاری بوده است و نوروز یکی از نمادهای مهم آن برای پیوند دادن ایرانیان در طول تاریخ بوده است.

- در آستانه نوروز افتخار دارم که سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران نزد دولت و ملت برزیل باشم.

- در بیش از یکصد سال اخیر، دولت­های ایران و برزیل بصورت مستمر از یک روابط باثبات و تامین کننده منافع متقابل سود برده ­اند.

- روابط دوجانبه ایران و برزیل همواره دوستانه، سازنده و به دور از تنش و مبتنی بر احترام متقابل بوده است و نیز همکاریهای دو کشور در صحنه بین ­المللی و در موضوعات مهم جهانی نمونه موفقی از پیگیری اهداف مشترک دو کشور بوده است. دو ملت ایران و برزیل با وجود فاصله زیاد جغرافیایی، همواره نگاهی مثبت و مبتنی بر احترام نسبت به یکدیگر داشته ­اند.

- گرایش به اخلاق و مذهب، آرمانخواهی و عدالت جویی و تکریم ارزشهای اجتماعی و خانوادگی همواره جایگاه بالایی در فرهنگ دو کشور داشته است و همین یکی از دلایل نزدیکی دو ملت بوده است. همزیستی مسالمت­ جویانه بین مسلمانان و مسیحیان در هر دو کشور نمونه موفقی از تقریب مذاهب توحیدی بوده است. 

- بازرگانان دو کشور بویژه در سالهای اخیر زمینه‌های خوبی برای مبادله یافته­اند و تلاشها برای گسترش بازارها در دو کشور مسیر رو به رشدی را طی می­کند. ایران همواره بدنبال تقویت جایگاه کشورهای مستقل در نظام بین­الملل بوده است. ایران بهترین روابط را با همه اعضای گروه بریکس از جمله برزیل دارد و معتقد است که آینده اقتصاد جهان وابسته به قدرتهای نوظهور است.

- من و همکارانم در سفارت ایران در برازیلیا با انگیزه ای مضاعف برای گسترش روابط دو کشور به کوششهای خود ادامه می دهیم.

نوروز مبارک

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما