امروز شنبه  ۱۴ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۰۵- ۱۵:۵۸ - مشاهده: ۵۶
دوشنبه 5 خرداد 1399 - 15:58
درحمایت از قدس

اظهارات سفیران ایران، سوریه و فلسطین در برزیل درباره روز جهانی قدس

فقط فلسطینی‌ها، چه مسلمان، چه مسیحی و چه یهودی هستند که می‌توانند در مورد سرنوشت خود تصمیم گیری و با شرکت در یک همه پرسی ملی دولت خود را در فلسطین انتخاب کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، حسین قریبی سفیر ایران در برازیلیا گفت: با ابتکار امام خمینی ، رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران ، جمعه آخر ماه مبارک رمضان ، به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شد. این فرصتی است تا حمایت خود را از فلسطینی‌های مظلوم اعلام کنیم که بیش از هفت دهه است با ظلم و جنایات فجیع اشغالگران صهیونیست و حامیان خارجی آنها روبرو هستند.

ایران معتقد است فقط فلسطینی‌ها ، چه مسلمان ، چه مسیحی و چه یهودی هستند که می‌توانند در مورد سرنوشت خود تصمیم گیری و با شرکت در یک همه پرسی ملی دولت خود را در فلسطین انتخاب کنند .
حق زندگی فلسطینیان در این سرزمین به هیچ وجه قابل انکار نیست. ستم و اشغال هیچ نتیجه ای جز درگیری و خونریزی ندارد.

***

محمد خفیف سفیر سوریه در برازیلیا نیز گفت: شهر مقدس قدس پایتخت ابدی کشور فلسطین خواهد بود. فلسطین ، بیت المقدس و سرزمین‌های جولان از اشغال رژیم اسرائیل رهایی خواهند یافت حق ما برای آزادسازی سرزمین‌هایمان با گذشت زمان از بین نمی رود ، زیرا قوانین این حق را تضمین و محافظت می‌کنند.


تمام برنامه‌های رژیم صهیونیستی با شکست روبرو خواهد شد و نسل فلسطینی‌ها ، اعراب ها ، مسلمانان و آزادگان جهان تا زمانی که حق شان را نگیرند ، مبارزه را ادامه می دهند.
ما به تلاش خود برای آزادسازی هر ذره از سرزمین‌های فلسطین ادامه خواهیم داد و همبستگی کامل خود را با مردم فلسطین و برادران خود که در حال مقاومت در برابر اشغالگری هستند ، اعلام می‌کنیم.
ما "معامله قرن" و الحاق هر بخشی از سرزمین‌های اشغالی فلسطین و جولان سوریه را که توسط اشغالگران اسرائیلی رد می‌کنیم.

***

سفیر فلسطین ابراهیم الزبن سفیر فلسطین در برازیلیا نیز اظهارداشت:
قدس و فلسطین از همه بخاطر این همبستگی تشکر می‌کنند و همچنین من از برگزاری مراسم بزرگداشت روز قدس در اینجا یعنی برزیل سپاسگزارم.
من تأکید کنم که مردم فلسطین آزاد و مخالف جنگ هستند ، آنها در کنار همه زنان و مردان آزاد جهان خواهند ایستاد. روز قدس را ارج می نهیم و برای شادی روح مردان و زنانی که جانشان را در راه وطن از دست داده اند ، همچون یاسر عرفات ، آیت الله خمینی ، شیخ یاسین ، جورج حبش و هزاران مبارز دیگر دعا میکنیم.


ما همچنین برای اسرایی که در اردوگاه‌های آوارگان در غزه ، کرانه باختری و به ویژه در قدس مبارزه می‌کنند دعا میکنیم.

کپی لینکhttps://www.iribnew
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما