امروز دوشنبه  ۵ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۲۵- ۱۵:۳۹ - مشاهده: ۵۴

سخنگو: آمریكایی‌ها سیاستی به نام "فشار حداكثری" را علیه ایران در پیش گرفتند كه به دلیل ناكامی‌ها به سمت "دروغ حداكثری" گرایش پیدا كرده است

سخنگو: آمریكایی‌ها سیاستی به نام "فشار حداكثری" را علیه ایران در پیش گرفتند كه به دلیل ناكامی‌ها به سمت "دروغ حداكثری" گرایش پیدا كرده است

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریكا و یكی از سناتورهای آمریكایی در خصوص حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان توسط یمنی‌ها واكنش نشان داد و اظهار داشت: حدود ۵ سال است كه ائتلاف سعودی با تجاوزات مكرر به یمن و ارتكاب انواع جنایات جنگی آتش جنگ را در منطقه شعله ور نگاه داشته و یمنی‌ها نیز نشان داده اند در مقابل جنگ و تجاوز ایستادگی می‌كنند.

موسوی با اشاره سخنان وزیر امور خارجه آمریكا خاطر نشان كرد: چنین اتهام زنی‌ها و اظهارنظرهای كور و بی حاصل در چارچوب دیپلماتیك غیر قابل درك و بی معنی است. در روابط بین المللی حتی "خصومت ورزی" هم دارای حداقلی از باور پذیری و چارچوبهای منطقی است كه مقامات آمریكا این اصول حداقلی را نیز درنوردیده اند. اینگونه اظهارنظر ها و اقدامات بیشتر شبیه برنامه ریزی سازمانهای مخفی و اطلاعاتی برای تخریب وجهه كشوری به منظور زمینه سازی برای اقداماتی در آینده است. آمریكایی‌ها سیاستی به نام "فشار حداكثری" در پیش گرفتند كه ظاهرا به دلیل ناكامی‌ها به سمت "دروغ حداكثری" گرایش پیدا كرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تنها راه حل ایجاد آرامش در منطقه و پایان دادن به بحران بی حاصل در یمن را توقف حملات و تجاوزات ائتلاف سعودی، قطع كمك های سیاسی و تسلیحاتی كشورهای غربی به متجاوزین و تلاش برای یافتن راه حل های سیاسی دانست.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما